Відкритий урок «Я досліджую тваринний світ. Світ тварин

Марина Кожинська
Заняття з англійської мови на тему «Animals» («Тварини»)

Заняття з англійської мови у старшій групі

Тема “ Animals”(« Тварини» )

Цілі: введення лексики та лексико-граматичної конструкції з темі “Animals”

Завдання:

Ввести нову лексику та лексико-граматичної конструкції за темі “Animals”

Первинне відпрацювання та закріплення нової лексики та лексико-граматичної конструкції по темі “Animals”: mouse, bear, frog, dog, hare, It is a…;

Прослухати та почати розучувати пісню “Little mouse”;

Формувати позитивне ставлення до іноземного мови.

Устаткування: ноутбук, м'які іграшки– ведмідь Кенні, собака, заєць, жаба, мишка, макет – сир, картинки із зображенням мишки, собаки, жаби, ведмедя, зайця, ферми; наклейки тварин для ферми; розмальовки з тваринами; аудіозаписи пісень: "Hello", "Little mouse", "Good-bye!"

Хід заняття:

1. Організаційний момент

В. Просить дітей зробити коло і сісти на стільці:

Stand in a circle,

Now sit in the circle,

Один, два, три!

У: Hello! Say hello to Kenny. Kenny: "Hello, I'm glad to see you." Let’s sing the “Hello” song.

2. Введення у сюжет заняття

У: Кенні хоче дізнатися, як у вас справи? Kenny: "How are you?" Як ми відповімо на питання: "How are you?"

У: “I'm fine, thank you” (Кенні ставить питання кожній дитині)

3. Введення та первинне відпрацювання нової лексики та лексико-граматичної конструкції за темі “Animals”: mouse, bear, frog, dog, hare, It is a…

У: Сьогодні на заняття до нас прийшли гості. Давайте їх відгадаємо!

У: Живе в нірці,

гризе кірки.

Короткі ніжки;

боїться кішки. (Миша)

на англійська миша – mouse. (Показує картинку) Repeat after me – mouse.

У: Хазяїн лісовий прокидається навесні, а взимку під хуртове виття спить у сніговій хатинці. (Ведмідь) Bear. Repeat after me – bear.

У: Влітку в болоті її ви знайдете Зелена квакушка. Хто це? (Жаба) Frog.

У: Забурчав живий замокліг біля дверей упоперек. Дві медалі на грудях. Краще до хати не заходь! (Собака) Dog.

У: Маленький, біленький, по лісочку стриб-стриб, по сніжочку тик-тик. (Зайчик) Hare.

У: Let's play the game 'Pass the word' Вихователь передає по колу картинки, діти по черзі називають по- англійська назва тварин.

У: It's time for the game “What's missing?”

Діти заплющують очі, а педагог прибирає одну іграшку. Потім діти розплющують очі і відгадують, яка іграшка сховалася. Головна умова – назвати тварина англійською мовою.

У: Look! This is a happy farm. Давайте надішлемо наших нових друзів на веселу ферму. Вихователь наклеює на плакат із зображенням ферми тварин, яких вивчили на цьому заняттяпри цьому каже слова: “Hello, I'm mouse! Hello, Hello, Hello! Hello, I'm dog, etc. Look at the farm. What is it? It is bear (hare, dog, mouse, frog).

4. Фізкульхвилинка

У: Let’s play the game little mouse It is a cheese. (Це сир)Один із вас – мишка. Мишка сидить у колі навпроти сиру і заплющує очі. Той, кого я зачеплю рукою ховає у себе сир. Мишка розплющує очі і намагається здогадатися в кого сир.

5. Розучування пісні "Little mouse"

У: Додано до “Little mouse song”

Little mouse, little mouse,

Funny little mouse, funny little mouse!

Little hands, little feet, (hold up hands, wiggle fingers)

Little mouse is very sweet! (open and close eyes)

Little mouse, little mouse.

У: Repeat after me. (Повторюють фрази за вихователем)

У: Опубліковано в “Little mouse song” once more.

6. Первинне закріплення нової лексики щодо темі “Animals”: mouse, bear, frog, dog, hare

У: Let's paint these pictures.

У: Show me hands. Show me feet. (Показує руки, ноги у тварин)

7. Підбиття підсумків

У: Хлопці, з якими тваринамиви сьогодні познайомились? Хлопці, нам час прощатися з Кенні.

Давайте заспіваємо пісню "Good-bye!"

Bye-bye for now,

Урок поділено на етапи.

Блок 1. Блок мотивації:

З веселим настроєм вчитель починає урок із вітання, дізнається, як настрій у дівчаток та хлопчиків. За допомогою питань дізнається, який сьогодні день тижня.

Teacher (T): Good morning, children! Glad to see you again! How are you, girls? How are you, boys?
Children(C): Fine, thank you
T: Is it Sunday today?
C: No, it isn’t
T: Is it Monday today?
C: No, it isn’t
T:What day is it today?
C: It's Wednesday today.

Педагог показує картинку свого пса та розповідає невелику історію про прогулянку з ним парком. Сьогодні ми говоритимемо про наших улюблених тварин, співати пісні, грати в ігри та виконувати завдання. Спочатку нам потрібно вивчити назви тварин.

T: На Wednesdays I walk with my dog ​​in the park. Look! I've got a picture of my dog. Its name is Terry. Terry likes to run and to play. Ше likes ham and porridge. Do you like my dog?
C: Yes, I do!
T: Today we will speak o animals, sing a song, do some tasks і play some games.

Блок 2. Блок творчого розігріву

Мовназаряджання.Warming up.

Well, eyes, are you ready?
Yes, we are. (Діти пальчиками погладжують очі круговими рухами)
Ears, are you ready?
Yes, we are. (Погладжують вуха)
Hands, are you ready?
Yes, we are. (плескають у долоні)
Legs, are you ready?
Yes, we are. (тупають ногами)
Shoulders, are you ready?
Yes, we are. (обертальні рухи)
Children, are you ready?
Yes, we are. (обіймають себе)

Блок 3. Змістовна частина

а) Guess , what am I ? (Загадки)

Лунає стукіт! Педагог пояснює дітям, що стукають тварини у коробці, але вони не хочуть виходити, доки діти не розгадають про них загадки.

T.: Who is knocking? Listen! Там є тварини в цьому box. What are they?

(I have some riddles for you. Listen and guess)

I am big. I'm brown.

I can go, run, climb and swim.

What am I? (A bear)

Im small. I'm grey.

I як cheese, meat.

I don’t like cats.

What am I? (A mouse)

I am small. I'm nice.

I can jump, run and play.

What am I? (A cat)

My ears are long.

What am I? (A hare)

I can jump. I cannot run.

What am I? (A frog)

I am big. I am pink.

What am I? (A pig)

T.: Very good. That's right.

Учні відповідають.
Монолог педагога супроводжується демонстрацією ілюстрованих картинок із тваринами. він говорить про те тварини дуже різні, описує їхній зовнішній вигляд.

T: Well, багато людей малюнок деякийфурри з чотирма ногами і tail. Один animal do have fur but інші мають smooth skin. Багато хто має ноги, але хтось не має. Хтось не має brain або навіть head. Один animal є великим і іншим є кроля. Там є мільйони тварин, які живуть на всьому світі. Вони живуть у water, land, underground and in air.

А зараз ми пограємось в іншу гру.

b) Гра (Who is missing) « Хто зник »

T: Хлопці, слово тварини англійською буде - «animals», давайте ще раз повторимо і запам'ятаємо назви тварин.

Діти заплющують очі, педагог прибирає одну тварину.

T: What animal is missing?

Яка тварина зникла? (Звернення до конкретної дитини)

C: It is а pig. (Діти називають назву тварини англійською мовою)

c ) Розставь літери відповідно до цифр.

T: Very good, and now we must know how to write this worlds.

Дітям потрібно як вміти вимовляти нові слова, а й вміти їх писати, тому наступне завдання буде на складання слів .

Блок 5. Психологічна розвантаження

Т: Хлопці! Кожна тварина по-своєму рухається, стрибає чи бігає. Давайте ми теж з вами розімнемося і рухаємося.

Діти стоять у колі.

Проводиться фізхвилинка у супроводі музичної презентації англійською мовою (https://www.youtube.com/watch?v=DfcGXWqcG8E).

Блок 6. Головоломка

a ) Кросворд

Діти розгадують кросворд. Потрібно знайти 10 слів назв тварин.

b ) Гра «Суперугадайка» (чий слід)

Т: Демонстрація слідів тварин на папері формату А4.

На столі є зображення слідів.

Діти повинні здогадатися, яка тварина залишила слід.

Тема. Тварини Африки. Інтегроване заняття.

Цілі і завдання:

Освітні:

Розширювати знання дітей про тварин Африки; уточнювати, збагачувати та активізувати словник по заданій темі; вправляти у підборі відповідних за змістом визначень до назв тварин; у правильному узгодженні прикметників з іменниками на кшталт, числі, відмінку; вдосконалювати навичку освіти прикметників від іменників; закріплювати навичку оформлення своїх думок пропозицією.

Розвиваючі:

Розвивати дрібну та загальну моторику;
розвивати просторове орієнтування;
розвивати емоційну сторону мови;

Виховні:

Виховувати доброзичливе ставлення до оточуючих.

Устаткування: мультимедійна апаратура; презентація «Тварини спекотних країн», ширма, іграшки тварин спекотних країн, роздатковий матеріал.

Хід заняття

Діти входять до кабінету під музику та сідають на місця. («Не ходіть діти до Африки гуляти»)
Налаштування
психолог: - Якби у вас була чарівна паличка, що б ви забажали?
- Я б хотіла нові туфельки. Я хотів би собаку і т.д.
психолог: - А я хотіла б вирушити до Африки, щоб побачити різних тварин, хто зі мною? Давайте запросимо до подорожі: - А як же ми потрапимо до Африки?
психолог: - Нам допоможуть 3 речі: наша багата уява, друг комп'ютер та весела пісенька.
Ми закриємо очі, вирушимо разом (йдуть, взявшись за руки, слухаючи уривок пісні Червоної Шапочки.)

Логопед: Ось ми і в Африці (слайд 2). Тут багато різних тварин (слайд 3) Розкажіть, кого ви дізналися, (силуети, звук і сліди, дитина зображує когось із тварин)

Словникова робота

А тепер треба підібрати визначення, що підходить кожному звірові. (На дошці дано визначення для кожної тварини вразбивку).
- Я впізнав смугасту зебру, довгого жирафа, швидкого гепарду, товстоногого слона і т.д.
Логопед: - Що ви знаєте про цих тварин?
- Я знаю, що ніс слона називається хоботом. Слон хоботом зриває з дерев листя та плоди, набирає воду та влаштовує собі душ.
- Я знаю, що жираф - найвища тварина на планеті.
- Я знаю, що гепард – найшвидша тварина на планеті тощо.
Вправа «слон» для інтеграції двох півкуль. (Вправа з комплексу гімнастики мозку) (слайд 4).
Психолог: - Діти, спробуємо зобразити Африканського слоненя! (Вправа «слон»)
Психолог: - Він дуже цікавий, давайте про нього подивимося (мультфільм про цікавого слоненя)
Логопед: - А ви хотіли б дізнатися про тварин Африки щось цікаве.

Розширення кругозору. Запитання.

1. Навіщо зебри смужки? (слайд 5)
Психолог: - Коли хижак наздоганяє зебру, смужки миготять перед його очима, викликаючи болючі відчуття. Найчастіше хижак припиняє гонитву.

2. Чи чистять звірі зуби? (Слайд 6).
Логопед: - Є такий цікавий факт, що крокодилам та бегемотам чистити зуби допомагають маленькі пташки. Вони безстрашно дістають шматочки їжі та дрібні камінці. Які застрягли у великої тварини між зубами.

3. Чому у слона товсті ноги? (Слайд 7).
Психолог: - Для того, щоб не провалюватися в пісок і мулисте дно водойм.

4. Навіщо слону такі великі вуха? (Слайд 8).
Логопед: - Слон користується вухами як віяло, а також відганяє настирливих комах.
Просторове орієнтування.
Психолог: Діти, хто здався на стежці? (слайд 9)
- На стежці показалася черепаха
Нас чекає в гості ціла черепаша родина, майже така ж, як у нашому вірші (слайд). (Вибрати дітей, хто буде ким)
У чері черепашонка кістяна сорочка.
Немає міцнішої сорочки, хоч носи її сто років.
Пошили цю сорочку своєму черепашонку
Чере-мама, чере-тато, чере-баба, чере-дід. (розповідає дитина)

Психолог: - Давайте розберемося, хто тут мама, хто тато, де дід та баба? (ведеться побудова та перебудова за мовленнєвою інструкцією) (слайд 10).
- У верхньому лівому кутку - мама, у нижньому правому кутку - дід і т.д.
А тепер давайте спробуємо стати на килимок так само, як у нас розташовані члени черепашого сімейства. Хто стане там де черепашонок ... - в центрі і т.д.

Аплікація черепашки

Психолог: Зараз ми з вами хлопці зшиємо сорочку для нашої черепашеї та відправимо її на піщаний африканський острів відпочивати під пльмою.
Розділимося на дві групи: - перша – створює на панцирі черепашки орнамент із геометричних фігурок,
- назвіть які фігури ми будемо використовувати (1 ряд – прямокутник, 2 ряд – квадрат, 3 ряд – трикутник верхівка – півколо).
Друга команда збирає для острова пальму - з чотирикутників - стовбур, (починаючи від найбільшого до найменшого). Гілки пальми збираємо по колу від центру стовбура, починаючи з найдовших і закінчуючи найкоротшими.

Психолог: Ось яка у нас вийшла колективна картина – це фотографія на згадку про нашу подорож до Африки, вона вирушить до вас у клас.
Психолог: - Діти, а хто там здався на стежці? (слайд 11)
- На стежці з'явилася мавпа.
– Вона пропонує нам пограти.
Пальчикова гра «Бешкетні мавпи» (Є.Чистякова)
У диких джунглях на галявині бешкетні мавпочки (стрибки по колу, руки з розчепіреними долоньками)
Скачуть, перекидаються, по стовбурах підбираються,
Бананами кидаються, на хвостах хитаються. (На кожне слово-дія загинаємо по одному пальцю на обох руках)
Ось які мавпи веселяться на галявині. (бавовна в долоні)
Музична гра «У жирафа плями» (муз. Железнових)
Логопед: - Діти, знову хтось поспішає до нас (слайд 12).
– До нас поспішає зебра.
Логопед: Яка вона сумна? Справа в тому, що дитинчата тварин захворіли (слайд 13). Розкажіть, що вони болить.
– У левеня болить лапа. У верблюжонка болить ніс. У жирафенка болить шия тощо.
Логопед: Хто може допомогти малюкам?
– Лікар Айболіт може допомогти малюкам.
- Лікар Айболіт лікує за допомогою соків. Як називається такий метод лікування? (Сокотерапія) Розкажіть, якими соками лікар. Айболіт вилікував звірят.
Словотвір:
. апельсиновий, банановий, ананасовий, лимонний, яблучний, грушевий.
- Лікар Айболіт вилікував левеня лимонним соком, жирафенка - апельсиново-банановим соком, верблюжонка - мультифруктовим соком і т.д.

Розвиток зв'язного мовлення

Логопед: - Діти, подивіться на жирафа (слайд 14). По-моєму, він чимось спантеличений. Він не може розібратися у записах речень. Давайте допоможемо йому
(діти складають пропозицію з розрізних частин і встають за номерами 1-5, зачитують вірш, що вийшов)
У жирафа довга шия – у баскетбол грати він уміє!
Річкою бегемот як великий корабель пливе!
Дуже добра дитина - наша мила мавпа!
Він великий та сильний він – Африканський сірий слон!
Добрим будь папуга, дружба пиши
Психолог: - Яку веселу подорож у нас вийшло, скільки цікавих тварин ми зустріли і потоваришували з ними.
- Який настрій був у наших тварин на уроці?
- Веселе, сумне, задумливе ...
- А який настрій у вас зараз?
- Веселе, гарне ...
Психолог: - Давайте подаруємо свій добрий настрій усім людям на планеті
(вправа: розтирання рук, концентрація енергії та подача нагору – в космос..)

Домашнє завдання

Логопед: На листівках вам потрібно записати – перерахувати всіх тварин Африки з якими зустрілися на уроці. (слайд 15)
Діти виконують «Пісеньку про дружбу» Муз. І. Галимової, сл.с Волжаніна
Логопед: - Нам час повертатися додому.
У цьому нам знову допоможе весела пісенька (пісня Чунга-чанга).

Інтегроване заняття у 5 класі призначене для дітей, які мають порушення інтелектуальної діяльності та порушення зору. Воно є результатом циклу занять на тему. У заняття включені завдання та вправи не тільки розвивають різні сторони мови та психіки дітей, а й учні, що формують, як особистість в цілому.


Гра проводиться після вивчення теми Animals. Діти діляться на 2 команди (за допомогою вчителя), щоб сили дорівнювали. Учні отримують жетони за правильно-виконані завдання. За підсумками гри проводиться нагородження команди-переможця. Усі учасники гри нагороджуються заохочувальними призами. Оформлення гри: барвисто-оформлені оповідання хлопців та дівчат про своїх улюблених тварин.




Для створення гарної атмосфери гра починається піснею "At the Zoo". Хіппи є щасливі, крокодили є sad, and look at monkey! Its smiling at Dad! We re at the zoo, Me and you, The elephants and the tigers too! Думки є clever, але вони не йдуть до школи, вони мають всі їхні риси.












RIDDLES Guess, what am I? 1. Im clever and very funny. Ive got two arms and two legs. I can climb trees. I як bananas. Слайд Im big and strong. I eat leaves and bamboo. Слайд Ive got beautiful yellow skin with black stripes on it. I can run fast and jump. I eat meat. Слайд Im very tall. Im yellow and black. I eat leaves. Слайд Im grey and Im very big. I dont eat meat. I як vegetables, leaves, grass and fruit. Слайд Ive got a big body and a long tail. I give milk. I eat grass. Слайд 20




Ці питання help you: - Is it big (small, fat, tall) animal? - Has it got a long tail (body)? - Has it got big (small) ears, eyes? - Can it swim (climb, jump, run fast)? - Where does it live? (Forest, water, jungle, desert) - What does it eat? (Grass, fish, meat, vegetables)



Урок на тему «Як зрозуміти тварин? Розповіді в картинках»

Цільові установки уроку:а) розвиток спостережливості у дітей, вміння розуміти поведінку тварин, їх наміри щодо характерних рухів, поз; б) орієнтація дітей на чуйне, дружнє ставлення до тварин; в) формування мовних умінь описувати тварин, їх поведінку, події; г) розвиток вміння послідовно викладати думки у розповіді; д) формування вміння в комплексному використанні словесних та несловесних засобів для передачі думок та почуттів у образній формі.

Хід уроку

1. Читання за допомогою вчителя текстового уривка з пісні «Жили у бабусі дві веселі гусаки» та виконання цієї пісні із зображенням поведінки гусей: діти витягають шиї, ховаються в канавці, кланяються бабусі.

2. Розмова переходить на природну поведінку птахів у природі.

- Вам, напевно, доводилося бачити, як гуси витягають шиї або нахиляють голови, похитуючи ними. У пісеньці цим рухам давалося жартівливе пояснення. А що вони означають насправді?

Розшифрування рухів гусака: підняття голови вгору – вираз тривоги, голова схована під крило – нерішучість тощо.

Проводиться лексична робота: підбираються слова, що позначають настрій гусака, його особливості ( тривожиться, хвилюється, турбується; хоробрий – боягузливий, боязкий).

3. Формування уявлень про мову тварин на основі звернення до особистого досвіду учнів:

- Чи розумієте ви мову тварин? Що означають їх рухи та пози

4. Робота за стор. 21 абетки. Порівняння ситуацій, зображених на рисунках.

Відповідаючи на запитання абетки, учні пояснюють, що тварини своїм гарчанням, муркотінням по своєму «розмовляють», висловлюють свій настрій (сердитий, радісний). Ставлення тварин до людини багато в чому залежить від того, як людина відноситься до тварин.

5. Розповіді учнів про своїх свійських тварин та про своє ставлення до них.

6. Читання оповідання твору «Їжак та заєць». Розвиток умінь передавати діалог «особах».

7. Збагачення лексичного запасу учнів.

Є таке слово «стигнув», яке вживають і по відношенню до людини, коли вона приймає схожу позу. Коли людина стискується і в яких випадках? (Коли йому холодно, коли він ховається, коли він неправильно сидить за навчальним столом, зігнувши спину).

8. Твір з елементами опису "Як їжачок рятується від ворогів" на основі малюнкового листа.

Вчитель на дошці, а діти в альбомах, зошитах малюють захисну позу їжачка (колюча кулька), супроводжуючи його «наговорюванням» слідом за вчителем та його навідним питанням щодо відбору необхідних слів:

- Коли їжачок рятується від ворогів, він згортається... (У клубочок? Комочок? Кулька?) Він ховає... (Обличчя? Мордочку?) собі (Під животик? Брюшко?), а догори вставляє (Колючки? Голки? Шипи?).

Після завершення малюнка, діти повторюють цілком текст свого твору.

9. Робота по стор. 22 абетки. Визначення теми уроку, постановка навчальної задачі:

– Вчитимемося складати «оповідання в картинках».

10. Упорядкування оповідання «Тигр і зайці».

По серії малюнків складається усне оповідання. Попередньо аналізуються поза та рухи тигра, визначаються наміри звіра: виглядає видобуток, готується до стрибка, стрибає. [ Виноска, див. наприкінці уроку.]

Навчання розповіді в парі: діти діляться на слухачів та оповідачів, потім вони змінюються ролями.

11. Логічне вправу «Тварини».

Почати виконання цього завдання, слід звернути увагу на умовний значок в абетці. Хто назве, чиї це маски? (Маски лева, тигра, кота, леопарда.) Замініть перелік узагальнюючим словом (Маски тварин.) Але тварин багато. Чи випадково відібрано саме ці? (Це тварини так званого сімейства котячих.)

12. Завдання «Вибери собі маску тварини і зобрази її в русі».

Завдання не слід розуміти буквально: «маска» - це образ тварини, і діти мають створити її за допомогою жестів, рухів, пластичних можливостей свого тіла. Вчитель може пояснити, що пластичні образи – своєрідна мова мистецтва.

13. «Розкажи та покажи».

Завдання зі складання оповідання набуває ускладненого характеру:

– Спробуємо не лише розповісти, а й показати історію про тигра та зайців. У нас теж буде «оповідання у картинках», тобто із зображенням того, що розповідається. Хто хоче зобразити роль тигра? А хто - зайців, що тікають? Умова: користуватися лише «мовою» тварин.

14. Робота за стор. 23 абетки. Розгляд серії малюнків «У пташиній школі» та складання оповідання.

У процесі розгляду малюнків уточнюється поняття «комахи».

Для відповіді на питання абетки «Для чого вчитель показував комах у пташиній школі і що з цього вийшло?» діти передають сюжет: «Учитель показував учням-пташенятам комах, щоб вони могли самі добувати собі їжу. Вчитель дав учневі лупу (збільшувальне скло), щоб той краще роздивився метелика. Але метелик крізь збільшувальне скло здався учневі таким і страшним, що той від страху втік з уроку».

Як ви здогадалися, що сталося на уроці? Що вам допомогло? (Допомогло вміння зрозуміти внутрішній стан героїв оповідання через їх зовнішній вигляд. У пташенята розширені від страху очі, розкритий дзьоб. Зовнішній вигляд вчителя висловлює здивування, нерозуміння того, що трапилося.)

15. Привернення уваги учнів до побудови тексту-розповіді.

Перед складанням оповідань вчитель наголошує:

– Художник розповів історію за допомогою малюнків. Свою розповідь він розтрощив на три частини: початок, середину, кінець. Запам'ятайте, з чого розпочати розповідь, як продовжити, чим закінчити. Це допоможе вам не втратити думку у своєму оповіданні.

16. Розігрування сценки «Випадок на уроці».

Завдання спрямовується на комплексне використання всіх можливих засобів (словесних та несловесних) висловлювання та передачі думок, почуттів. Обговорюються можливі слова вчителя та учня, відтворюється обстановка уроку.

17. Підсумок уроку. Дається оцінка виконання навчальної задачі: чи навчилися розповідати «оповідання у картинках».

Примітка:

Аналіз пластичного образу героїв казок, особливостей їхньої поведінки, зображених в ілюстративно-образній формі малюнку, дуже важливий для дітей, оскільки згодом їм легше відтворити ці картини у своїй уяві при самостійному читанні тексту.